Każdy inwestor który ma na celu wybudować mieszkanie, powinien wiedzieć że ostateczne koszty wybudowania mieszkania będą znacząco przekraczały kwoty które były napisane w dokumencie jakim jest projekt mieszkania.

Dlatego każdy powinien poważnie przeliczyć pieniądze w swoim portfelu zanim zdecyduje się że zbuduje mieszkanie piętrowe, z użytkowym poddaszem czy też będzie to dom parterowy. Proszę mi wierzyć spotkałem się z dużą liczbą mieszkań w których piętra są mimo swoich lat cały czas w stanie surowym.

To czy uda nam się w 100% ukończyć budowę jest zależne od setek czynników. Najważniejsze z nich to: Gospodarka kraju, pogoda, grunt na którym chcemy wybudować lokal, lokalizacja nie zapomnijcie Państwo także o wielu zdarzeniach losowych. Kosztorysy jakie posiadają projekty domów nie uwzględniają ceny transportu, podłączenia mediów, abonamentów czy sprzętu potrzebnego do budowy, Trzeba kupić wiele rzeczy choćby rękawice robocze czy szamba. Najwięcej problemów z wykończeniem domu mają te osoby które niedostatecznie przekalkulują swoje możliwości finansowe.